Vyhledávání

Horoškola

Nová horošlola je plánovaná na 10 lekcí - začátek květen 2012.

Budeme otevírat pro nové zájemce o lezení "HOROŠKOLU". Je to již sedmý běh kursu pro nováčky, kteří mají možnost si během 10-ti lekcí osvojit základní návyky pro bezpečný pohyb ve skalním terénu.

První část lekcí probíhá na umělé horolezecké stěně vždy v neděli od 11 do 12 hodin. Na stěně se budeme věnovat teoretické přípravě a získávat základní znalosti o horomateriálu, způsobech pohybu na skále a jistících i záchranných technikách. Každý dostane přehledná skripta. Součástí těchto setkání bude i praktický nácvik lezení, jištění i chytání pádů.
Dvě z lekcí probíhají venku na skalách. První bude jednodenní seznámení s lezením venku, kde budeme pokračovat v získávání dalších dovedností jako např. budování jistícího stanoviště, slaňování a používání speciálních pomůcek pro postupové jištění.
Celý víkend na skalách strávíme během druhé venkovní lekce. To už budete schopni sami lézt i bezpečně se jistit. Vše na závěr zopakujeme a pak Vás čeká testík, který prověří získané znalosti. A večer u ohně budeme mít příležitost "pokecat" o lezení i s ostatními členy našeho oddílu.
Tento kurs povedou zkušení instruktoři ČHS (Český horolezecký svaz) a instruktor s licencí HAL (High Alpine Leader) pod UIAA (Mezinárodní horolezecká asociace) a další členové horolezeckého oddílu Shock sport Dobříš.
Pokud máte chuť vyzkoušet o čem lezení je, těšíme se na Vás. A kdyby byly nějaké dotazy nebo obavy rádi je zodpovíme nebo rozptýlíme na tel. 603 20 33 30 nebo na e-mailu v kontaktech.

Cena:1250 Kč

Za HO SSD zve a těší se na Vás
Michal Benda
předseda HO Shock sport Dobříš